Petr

Zkušený soutěžní a tandemový pilot.

Létání mi změnilo a obohatilo život o nevšední zážitky.
Mám za sebou několik let závodního létání v Kanadě (Kanadský pohár, vždy v první desítce). Po návratu z Kanady jsem procestoval i další země s padákem nad hlavou. Jsem pravidelným účastníkem závodu Adrenalin Cup - Mistrovství republiky extrémních závodů štafet i mnoha dalších závodů.

 Petr Brinkman

Rosťa

Zkušený pilot i tandemový pilot.

Létám pro radost a rád se o tu radost s Vámi podělím, mě to prostě baví. Často spojuji létání s cestováním nejen po Evropě. S přáteli se pravidelně potkáváme nejen při létání pro zábavu, ale i na různých soutěžích. Pravidelně se účastním Adrenalin Cupu - Mistrovství republiky extrémních závodů štafet, Red Bull Dolomitenmann - Neoficiální mistrovství světa v závodě extrémních štafet a mnoha dalších sportovních akcí.

 Rosťa Vondra

Petr a paragliding v Kanadě

Jmenuji se Petr Brinkman a je mi 31 let středoevropského času. Do Kanady jsem odešel v roce 1998. Lítat jsem začal v létě 2000, kdy jsem se taky oženil. Můj jediný svatební dar byl padák. No to jsem koukal! Chtěl jsem si koupit nějaký starý, olétaný padáček na ty moje začátky a teď tohle. Funglovka! Nezbývalo, než se do toho obout pořádně a nedělat padáku žádnou ostudu. A tak šly všechny moje ostatní aktivity stranou. I novomanželství? Naštěstí vydrželo. Jak je to možné? Kupte ženě padák a naučte ji lítat ...

 

Číst dál...

Létání v Mexiku - Yelapa

Zima, co? Co takhle do tepla? Mexiko? Tak třeba Yelapa. Proč Yelapa?


Poleť do Mexika, e-mailuje mi kamarád. Je únor a já mám zimy tak akorát nad hlavu. Jsem para-pilot a ne tučňák. Ohlédnu se na manželku a odepisuji - proč ne. Kdy? Pozítří, odpovídá Edy. Ohlížím se podruhé. Na jak dlouho? Na týden. OK. Obvolám kamarády, kdo by mohl jet, abych měl výmluvu pro manželku, která je v šestém měsíci těhotenství. V duchu si říkám, jsi sobec, ale to lítání! Žena lítá taky ale s tím záložáčkem, co má v bříšku, se trošku hůř cestuje. Buď doma a starej se o ni, říkám si stokrát do hodiny, ale pořád obvolávám kamarády a všude jen slyším, tak jo, nějak si to zařídím. Čím víc telefonátů, tím víc jsem si jist, že doma mě nic neudrží. Jsem sobec, ale já bych tak lítal a to teplíčko, moře a vůbec.

Číst dál...

Průběh letu

 START - Po krátké instruktáži a pohodlném upnutí do postroje na Vás čeká několik rychlejších kroků a pak už jen nové zážitky.
 

 LET - Během letu sedíte v pohodlné sedačce a užíváte si nové perspektivy, rozhledů a volného prostoru kolem sebe.
 

 PŘISTÁNÍ - Ani teď se není čeho obávat. Vše za Vás zařídí pilot, který manévr provádí za minimální rychlosti a s nejvyšší opatrností.
 

Letové terény aneb kde nejčastěji létáme

Letové Terény.

Nejčastěji létáme na Černé Hoře (1299 m n. m.) v Krkonoších , na Kozákově (744 m n. m.) v Českém Ráji nebo na Zvičině (671 m n. m.), Krkonošské podhůří. Po vzájemné dohodě i na dalších místech České republiky.
Více informací

V.I.P. tandem v zahraničí pro náročné klienty. Expediční létání mimo ČR je určeno především pro skupiny, které si chtějí zpestřit dovolenou.