Seznamovací let

Seznamovací let je nejlevnější způsob jak se seznámit s paraglidingem a na krátkou dobu zažít volný let, během kterého si vychutnáte výhledy a pocit volnosti doslova jako pták.

Trvání letu je cca 15minut.

Cena 1.650,-Kč

Jedná se o často využívaný produkt, uskutečnitelný ve všech ročních obdobích.

Po startu se pohodlně usadíte do sedačky a vychutnáváte si volný let. Po několika minutách létání se přiblížíme k místu přistání a pozvolna vyklesáme k přistání. Věřte že i po krátkém letu budete ještě dlouho vychutnávat silné zážitky.

Vyhlídkový let

Plnohodnotný paraglidingový let v blízkém okolí, kdy máte spoustu času prohlédnout si naši zemi z nové perspektivy.

Trvání letu je cca 30 minut.

Cena 2.850,-Kč

Jedná se o nejoblíbenější produkt, za dobrých povětrnostních podmínek je uskutečnitelný ve všech ročních obdobích.

Po startu se pohodlně usadíte do sedačky a vychutnáváte si volný let. Vlastní let se odehrává v okolí terénu startu kde pilot vyhledává vzestupné termické proudy nebo využívá vzdušného proudění k letu. Za letu se o nic nestaráte a jen si vychutnáváte výhledů a prohlížíte krajinu pod sebou. Přiblížení k místu přistání probíhá pozvolna a během klesání se stále kocháte okolím. Věřte že po vyhlídkovém letu budete ještě dlouho vychutnávat pocity z nového zážitku.

 

Termický let

Prodloužený paraglidingový let v širším okolí, kdy máte spoustu času prohlédnout si naši zemi z nové perspektivy.

Trvání letu je cca 45 minut.

Cena 3.750,-Kč

Jedná se o dlouhotrvající let, uskutečnitelný za dobrých povětrnostních podmínek.

Po startu se pohodlně usadíte do sedačky a vychutnáváte si volný let. Začátek letu se odehrává v okolí terénu startu kde pilot vyhledává vzestupné termické proudy díky kterým nabírá výšku. Před vámi se pak objevují nové horizonty, odkrývají se údolí a zákoutí. S dostatečnou výškou se pak vydáváte prohlédnout si nová místa vzdálená i několik kilometrů. Za letu se o nic nestaráte a jen si vychutnáváte výhledů a prohlížíte krajinu pod sebou. Přiblížení k místu přistání probíhá pozvolna a během klesání se stále kocháte okolím. Věřte, že po termickém letu budete ještě dlouho vychutnávat nové pocity, vzpomínat na výhledy a svět pro vás bude krásnější.

Objednání letu

Jak si let objednat?
Tandemový let si můžete objednat telefonicky.

Proč telefonicky?
Snažíme se o férový přístup ke každému a k tomu patří i individuální dohoda možných termínů i výběr letového terénu.

Kontakt:
    (+420) 774 060 450

          Petr Brinkman

email+telefon

Objednat tandemový let si můžete také mailem.
Po zaslání objednávky se Vám ozvem a dohodneme vše potřebné. 

Tandemové lety si můžete objednat nejen pro sebe, ale i pro své blízké jako dárkový poukaz

Také nabízíme video a foto záznam letu

Jako doplňkovou službu nabízíme záznam letu na videokameru GoPro. Ukázky fotek a videí pořízených touto kamerou najdete v naší fotogalerie a na našich videa. Cena video záznamu/fotek z kamery GoPro je 350Kč - nesestříhané video (odeslané přes internet wetransfer.com nebo za příplatek 100Kč na datovém nosiči poštou).

 

Kontaktní formulář pro objednání letu

Prosím, zadejte znaky z obrázku do následujícího pole

Časté otázky?

Bezpečnost a vybavení

Je paragliding bezpečný?
Všechny letecké sporty podléhají velmi přísným zákonným opatřením která se týkají nejen provozu a vybavení, ale i způsobilosti pilotů. Vše je pak ještě přísnější když jsou na palubě letajícího zařízení pasažéři. Proto všichni naši piloti prošli řádným výcvikem, přísným přezkoušením a řádně dodržují všechny předepsané kontroly vybavení i pravidelné lékařské kontroly. I díky tomu jme doposud neměli žádnou nehodu.
Jaké se používá vybavení?
Naše vybavení odpovídá těm nejnovějším mezinárodním leteckým normám. Používáme pouze testované sedačky se zabudovanými chrániči a samozřejmě i záchranný systém (záložní padák). Konstrukce záložního padáku je maximálně jednoduchá a tedy nanejvýš bezpečná, takže i při jeho užití se na zem sneseme nanejvýš bezpečně. Vždy létáme tak aby k takové situaci nedošlo a doposud jsme záložní padák nemuseli použít.

 

O létání

Kdy se létá, v jakém počasí?
Obecně je pro létání vhodné "hezké počasí", tedy když svítí slunko a moc nefouká. K vlastnímu letu často využíváme stoupavých termických proudů - takže sluníčko je náš přítel. Startujeme za mírného větru a to vždy proti větru - podle směru větru vybíráme vhodný letový terén. Obecně se dá říci, že nejlepší pro létání období od jara do podzimu.
Proč vlastně létáte a jaký máte k létání přístup?
Zodpovědný přístup k tandemovému létání je základem bezpečnosti. V první řadě je pro nás létání radost a o tu se s vámi chceme podělit. I my si chceme létání užít.  

 

Pojištění

Jak je to s pojištěním?
Tandemový kluzák musí být dle zákona pojištěn pro škody způsobené třetím osobám (obdoba povinného ručení u automobilů).
Něco navíc:
Nad rámec tohoto zákonného pojištění jsou všichni naši pasažéři pojištěni další doplňkovou pojistkou, což není zdaleka standardem u všech poskytovatelů tandemových letů. 

Záznam letu

Jako doplňkovou službu nabízíme záznam letu na videokameru GoPro. Ukázky fotek a videí pořízených touto kamerou najdete v naší fotogalerii a na našich videích.

Cena video záznamu/fotek z kamery GoPro je 350Kč - nesestříhané video (odeslané přes internet wetransfer.com nebo za příplatek 100Kč na datovém nosiči poštou). 

Průběh letu

 START - Po krátké instruktáži a pohodlném upnutí do postroje na Vás čeká několik rychlejších kroků a pak už jen nové zážitky.
 

 LET - Během letu sedíte v pohodlné sedačce a užíváte si nové perspektivy, rozhledů a volného prostoru kolem sebe.
 

 PŘISTÁNÍ - Ani teď se není čeho obávat. Vše za Vás zařídí pilot, který manévr provádí za minimální rychlosti a s nejvyšší opatrností.
 

Letové terény aneb kde nejčastěji létáme

Letové Terény.

Nejčastěji létáme na Černé Hoře (1299 m n. m.) v Krkonoších , na Kozákově (744 m n. m.) v Českém Ráji nebo na Zvičině (671 m n. m.), Krkonošské podhůří. Po vzájemné dohodě i na dalších místech České republiky.
Více informací

V.I.P. tandem v zahraničí pro náročné klienty. Expediční létání mimo ČR je určeno především pro skupiny, které si chtějí zpestřit dovolenou.